Lekár odpovedá

Otázka

Dobrý deň prajem,

mám nádor tvárovej dutiny pochádzajúci z podnebia. Adenokarcinóm prvého stupňa. Vlastne sa to už 15 rokov nelieči, kvôli chybám lekárov. Napríklad: dve rôzne histológie atď. Tretia histológia potvrdila prvú pred 3. rokmi. Nádorové cievy sa naozaj nemôžu zahojiť, je veľké riziko, že raz vykrvácam.

Vedeli by ste mi odporučiť vhodný produkt?

Z.

Odpoveď

darnoitibor

MUDr. Ján Tor -onkológ
2024. 09 apríla.

Milá pani Z.,

ďakujeme za Váš list.

V prípade nádorov ústnej dutiny je mimoriadne dôležité udržiavať rovnováhu a rozmanitosť tamojšej mikroflóry na optimálnej úrovni. Okrem toho dbajte na správnu hygienu. Liečivé huby môžu byť skvelým doplnkom komplexnej terapie.

Z  liečivých húb by som najskôr odporučil vyskúšať výťažok z huby Reishi nasledovne:

  1. týždeň: 1 kapsula denne
  2. týždeň: 2×1 kapsula denne
  3. týždeň 2×2 kapsule denne.

Pre správne využitie húb je nevyhnutný aj výživový doplnok s vitamínom C.

Po trojmesačnom užívaní je potrebná 1-mesačná prestávka.

Ak užívate lieky na riedenie krvi, nechajte si pravidelne kontrolovať koagulačný profil, pretože medicinálne huby pôsobia na riedenie krvi. Majú tiež účinok na zníženie krvného tlaku a cholesterolu.

Odporúčam tiež pravidelné, 5-minútové vyplachovanie úst ráno (pred akýmkoľvek jedlom alebo nápojom), striedavo s extra panenským olivovým olejom, kokosovým olejom a čajovníkovým olejom a večer so sezamovým olejom.

Okrem toho by bola nevyhnutná aj základná suplementácia vitamínov rozpustných v tukoch, zinku, medi a omega mastných kyselín vo vhodných dávkach a pomeroch.

Choroba si vyžaduje aj nový prístup k stravovaniu a k životnému štýlu: 

Všeobecne platí, že zo svojho jedálnička čo najviac vylúčte potraviny obsahujúce lepok, xenoestrogén a spracované potraviny. Zvýšte príjem kapustovitých rastlín, zaraďte do jedálnička kapustu, bezlepkové a nízkoglykemické pseudocereálie. Je dôležité konzumovať vo vode rozpustnú a vo vode nerozpustnú vlákninu v správnom pomere. Jedzte veľa organickej alebo bio zeleniny, väčšinou dusenej.

Upozorňujeme, že moje vyššie uvedené odporúčania nepredstavujú liečebný plán, treba ich považovať len za všeobecné usmernenia!

Prajem úspešné uzdravenie!

S pozdravom

MUDr. J. Tor

Požiadajte o radu